| Erick1 a întrebat:

Ce sanse am sa mai cresc in inaltime? Am 15 ani jumate, joc handbal de performanta si masor 2, 02 m inaltime. Pana la ce varsta se mai poate creste in inaltime si care este inaltimea finala la care credeti ca o sa ajung? Ajung la 2, 10 m?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la 21 de ani tot o sa mai cresti. o sa dai cu capul de un nor daca continui asa

| Panteraa a răspuns:

Poti sa ajungi la 2, 10 sau mai mult, dar poti ramane si la cat ai acum. Fiecare corp se manifesta in felul lui, iar faza ca unele sporturi te inalta e un mit. Am o prietena care desi face baschet la 10 ani nu este deloc inalta. Are o inaltime potrivita pentru varsta ei, dar nimic special.