| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cand iti vine ciclul de doua ori intr-o luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti foarte tanara si esti in primii doi ani de la prima menstruatie, poate fi o problema de reglare. Daca se intampla de mai multe ori consecutiv, e cazul sa te vada un medic.
Daca nu esti in primii doi ani de la prima menstruatie, trebuie sa te vada un medic de la prima "intamplare".

| Bacemi a răspuns:

Inseamna ca ai un ciclu neregulat. Cu timpul va fi doar o data pe luna.

| oana23madrid a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat trebuie sa faci un control probabil esti racita

| M.madallina a răspuns:

Este neregulat, nu este nicio problema, asa mi-a venit si mie.stai linistita.

| alexxaz a răspuns:

Inseamna ca ai o dereglare si trebuie sa mergi la doctor ginecolog. Nu e bine asa ceva pentru ca pierzi mult sange si devii anemica, si apoi este neplacut! Ceva nu este in ordine si trebuie sa iei masuri la indemnurile medicului. Iti va da un tratament cu vitamine care te va ajuta enorm. Du-te urgent la doctor!

| denisaalexandru01 a răspuns:

Nu e nimic grav.ai un ciclu neregulat pentru ca poate nu ti-a venit de mult timp! Dar ai sa vezi ca peste cateva luni nu va mai fi asawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te duci imediat la doctor.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este neregulat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita ca si eusunt in momentul asta si am fost la doctor si mi-a spus ca este o raceala!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimic, doar trebuie sa consulti un medic poate ca esti racita! Diana

Alte răspunsuri
| tzontzoo a răspuns:

Eu te sfatuies sa consulti un medic, si eu am avut aceleasi simptome si am mers la medic, si problema era ca nu imi "functionau ovarele ".

Alte răspunsuri
| Love_Luisa_1997 a răspuns:

Du-te la ginecolog probabil ca e ceva in neregula cu organele genitale si eu la fel am patit e a 4 luna in care imi vine de doua ori