| Weueu a întrebat:

Ce se intampla daca iei mai multe somnifere de odata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Adormi profund, nu te mai trezeşte nici bormaşina vecinului de la 3, nici urletele vecinei de alături în timp ce-o snopeşte bărbat'su în bătăi, nici rockăreala ălora de stau cu un etaj mai jos. Numai că e posibil să dormi un pic cam mult. Să adormi de tot. Saaaau eşti găsit la timp de o persoană binevoitoare care ajunge să facă o faptă bună, eşti dus la spital, ţi se fac spălături stomacale (senzaţia e epică, deosebit de plăcută) şi poţi rămâne cu sechele pe viaţă. Nici sinucis, nici alive.
Eu zic să te laşi de poante din astea şi să-ţi găseşti un hobby. Sfatul specialistului.

7 răspunsuri:
| FataCuFitze a răspuns:

Mori...e cat se poate de clar!

| fabiola a răspuns:

Somnul de veci, sau spalaturi stomacale, in cel mai fericit caz! Dar mai bine da-ti doua palme peste fata si trezeste-te la realitate! Avem treaba!

| Weueu explică (pentru fabiola):

Nu cred ca se moare asa repede din cauza la niste somnifere. Oricum multumesc de sfat.

| Weueu explică (pentru FataCuFitze):

De la 7 somnifere?

| doctoressa a răspuns:

In functie de doza simptomele variaza de la somnolenta, tulburari de limbaj, dezorientare, confuzie, obnubilare pana la coma si deces.
http://www.i-medic.ro/......ganismului

| Weueu explică (pentru doctoressa):

Aa,multumesc de raspuns oricum as prefera sa fie deces.

| Jfkfkfkfifjfkfkfjfk a răspuns:

Nu stiu