| fuckedupmind669 a întrebat:

Ce se intampla daca imi administrez Tramadol solutie injectabila pe cale orala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ea_Andre_2000_byBq a răspuns:

Eu zic sa faci injectabil

5 răspunsuri:
| vioricavio a răspuns:

Tramadolul e folosit de unii sa se drogheze in caz ca nu stiati. Deci nu mai dati sfaturi daca nu sunteti doctori sau daca nu stiti, mai ales cand e o intrebare legata de tratamente sau tot felul de medicamente. Sfatul meu e sa nu iei nici cum daca nu ti a recomandat doctorul! Si daca ti a recomandat doctorul nu l iei tu de capul tau si nul bei decat daca bineinteles ai alte ganduri in cap.

| fuckedupmind669 explică (pentru vioricavio):

laughing Iubesc produsele farmateutice luate cu susta, am luat 2 doze(50ml) injectabil plus ce am luat si una oral..si n-am mai murit in plm.anyway mersi pentru sfaturile nefolositoare! lot of love! ps am avut trip-uri toata ziua big grin

| alexutzu1238 a răspuns:

Este periculos... poti face infectii stomacale(si o sa faci spalaturi stomacale)sau. daca e tare iti poate distruge organele.

| Daniel_Mihai_1994_ctCi a răspuns:

Tramadolul este un opiaceu sintetic.Pe cale orala se pot administra doar comprimate, deoarece varianta injectabila poate provoca potentarea reactiilor adverse, precum voma, cefaleea si hipotensiunea arteriala, fiindca intra astfel in sange mult prea brusc. Daca este vorba de o doza mai mare de o fiola, poate produce convulsii, pentru ca scade pragul convulsifiant.Nu este recomandata administrarea fara imdrumarea medicului, dependenta pe care o poate da acest medicament nu este una nesemnificativa.