| MetisuI a întrebat:

Ce se intampla daca nu dormi 3 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Https://www.stiridecluj.ro/......-nu-dormim

După 72 de ore de nesomn. În această situație, nevoia de a dormi este extrem de puternică. După 3 zile de nesomn, consecințele se resimt la nivel emoțional, când individul devine iritat, extrem de stresat. De altfel, judecata acestuia nu mai este ca cea pe care o are atunci când e odihnit. Poate avea halucinații, îi este greu să execute sarcini simple.

| Violleta2022 a răspuns:

Ti se face rau si poti sa lesini din senin.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nimic, atat timp cat dormi noptile dintre ele.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Posibil să ți se facă rău, să fii irascibil/ă, să vezi neclar și să auzi încet etc, dar 3 zile e cam mult. Nu reziști atâta fără somn.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu devenisem foarte irascibilă,mă aprindeam din orice, nu mă mai puteam concentra la nimic cum trebuie, aveam palpitații, dureri de cap, ochii obosiți.

| RainbowD a răspuns:

Salut. Devi foarte irascibil, raspunzi mai greu, iti pierzi foarte repede atentia, etc, etc. Bine, eu cel mai mult am rezistat fara sa dorm vreo 2 zile jumate, dupa am adormit pe plaja la mare.