| TudorFox a întrebat:

Ce se intampla daca nu speli zilnic penisul? Doar miroase sau se poate intampla si altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se pot infecta si duce la alte boli mai ales cele cu transmitere sexuala. Daca la femei igena intima se face de cel putin doua ori pe zi, la barbati merge si o data, dar macar o data pe zi.

| Frank51 a răspuns:

Nu se intampla nimic. La fel ca orice alta parte a corpului, penisul are nevoie de mediul lui. Probleme apar atunci cand nu este spalat dupa foarte multa vreme, si dupa foarte multe acte sexuale.

| gabicoo a răspuns:

Dacă îl freci prea mult se usucă și cadeeeee!
laughing