| Alexandra_Oana_1995_gyKs a întrebat:

Ce se intampla daca te lovesti in zona intima, fiind femeie? Te poti imbolnavi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce reprezinta pentru tine zona intima?
Ca si sanii sunt zona intima feminina, si pubisul, si labiile samd.
Unde anume te-ai lovit si cu ce?

| CuriousStuff a răspuns:

Depinde. Daca te lovesti cu un cutit sau un glont te imbolnavesti rau de tot... Daca nu este o plaga deschisa nu patesti mai nimic. Eventual se invineteste.
Multa sanatate.

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca nu este o rana deschisa, nu vei pati nimic.

Daca este o rana deschisa, atunci exista riscul unei infectii.