| traficanta a întrebat:

Ce se intampla daca tii cure de slabire in adolescenta? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dydo a răspuns:

Nu e bine sti dc? in corp ai niste celule care dca acum nu le dai de mancare si slabesti. iar cand intr-o zi apuci la mancare celulele se maresc si asa o sa f toata viata daca mananci pui pe tine
daca rabzi foame e ok si nu cred ca vrei sa rabzi foame toata viata
cura tine-o doar ca mai dai o tura cu rolele mai facut abdomene dar nu foamete nu e o solutie sau ceaiuri manaca cat iti cade bine si cura o ti mai tarziu *** 30 de ani

6 răspunsuri:
| deeeeeebora a răspuns:

Ex: ai o dezechilibrare hormonala(ca la mine). imi venea ciclu din 2 in 2 saptamani, pana nu m-am ingrasat inapoi

| doctoru a răspuns:

Depinde de cure. te poti alege cu ulcer sau cu probleme de metabolism

| myhay144 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ti o dieta stricta, dar poti sa ti o dieta adica fara sa mananci seara dupa 7, sa mananci mai putina paine si prajeli, sa mananci mai mult fiert sau pe gratar si nu in ultimu rand sa faci putin sport, cam 30 min pana la o ora pe zi, de ex alergat usor, fitness, sari coarda etc, dai si u fundita aia :d

| shadovv a răspuns:

Nu mai cresti, nu ti se mai dezvolta fizicul...
pentru slbire recomand jogging/sala

| forchan a răspuns:

Slabesti, si chiar s-ar putea sa ai o viata sociala. Concluzia: sa eviti dieta in adolescenta cu orice cost

| proffessor a răspuns:

Depinde... cel mai bine e sa faci sport!