| ionuc13 a întrebat:

Ce se poate intampla daca mananci fructe stropite? Se poate ajunge in spital, sau la moarte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Nu, eu mereu le mananc asa. Depinde de substante. La cele mai multe nu se intampla nimic, la altele te doare stomacul sau iti vine sa vomiti.

| GabrielaIoana a răspuns:

Daca mananci rar, te poate durea burta si in cel mai rau caz ajungi la spital. Daca mananci frecvent iti pui in pericol sanatate grav.

| Diana0727 a răspuns:

Stai linistit, si eu am mancat, nu patesti nimic!

| anastasiamaria a răspuns:

Sincer nu

| annavieru1 a răspuns:

Daca mananci fructe stropite nu ajungi nici la spital si nici la moarte.
Fructele se spala obligatoriu.

| rid3r123 a răspuns:

Nimic grav doar ca in urmatoarele 24h vei muri rolling on the floor). Stai calm doar glumesc, nu ai ce sa pacesti pentru ca le spala ploaia si presupun ca sunt stropite de mult, cel mult o durere de burta