| UserCP a întrebat:

Ce se poate vedea la o radiografie pulmonară standard? Se poate vedea daca fumez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles.Medicul care interpreteaza filmul isi da seama de orice modificare survenita la nivelul alveolelor pulmonare.

3 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Da, normal.

| SasaSasa2000 a răspuns:

Da,se vede daca se schimba consistenza.

| DrLolo a răspuns:

Da desigur