| onlyme_3202 a întrebat:

Ce stiti despre pastilele super slim pentru slabit? este adevarat ca daca ai probleme cu rinichii nu ai voie sa iei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Http://pastile-superslim.ro/contraindicatii

24 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Da si la fel si cu inima. Oricum din cate stiu are scrise contraindicatiile, ai grija ca dupa ce nu mai iei te ingrasi, stiu o vecina care a patit-o.

| mariazet45 a răspuns:

Asa am citit si eu ca au efecte adeverse, chiar am citit la cineva ca avea un fibrom nu a stiut ca il are, farmacistu nu i-a spus ce contraindicatii are, i s-a pornit o hemoragie si a ajuns pe masa de operatie, sunt persoane care au luat si s-au simtit bine, eu nu iau nici un medicament fara recomandarea medicului meu de familie, chiar daca imi da alt medic medicamentu merg la medicu de familie si il intreb pentru ca el stie foarte bine istoricu bolii si contrandicatiile medicamentelor. Sper ca asa vei face si tu, pentru ca medicu de familie stie exact ce boli ai tu si daca este indicat sau nu sa iei acest medicament.

| miriam a răspuns:

In general daca ai probleme cu rinichii(depinde si cat de grava este boala)esti restrictionat la anumite medicamente. Oricum si daca cineva este perfect sanatos nu vad o solutie faptul de a lua pastile pentru slabit care de multe ori au efecte secundare, scuza-ma ca te itreb de ce nu inceri sa slabesti printr-o dieta adecvata insotita de educatie fizica(e mult mai sanatos si fara riscuri)?

| sergiu2525 a răspuns:

SI EU SUNT GRAS SI M-AM SATURAT DE DIETE SPORT BLA BLA HAI S-O LUAM ASAtongueOTI SA FII GRAS SI CU UN SUFLET MARE, CU FOARTE MULTE CALITATI. DUMNEZEU NE IUBESTE PE TOTI. oricum mai gandeste-te inainte sa iei pastilele alea.

| nicoleta_5825 a răspuns:

Ca si alte pilule de slabit, este important avizul unui medic specialist, deorece pot aparea reactii adverse.

| dyenutzadyana a răspuns:

Parerea mea e ca cel imi bine ai lasa pastilele de-o parte si te-ai apuca d sport pentru ca e cel mai sanatos...
sau imi bine mergi la doctorul de familie, deoarece el stie ce boli ai si spune-i ca vrei sa slabesti daca vreai neaparat sa iei pastile si iti va recomanda el...
am avut o prietena care tot asa s-a apucat s aia nu stiu c pastile pentru slabit.si d la un momendat tot ce manca vomita...straight face
deci tacke care! nu vreau sa te sperii dar nah...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intotdeauna am luptat cu kg...si tot grasa si frumoasa sunt...totusi o vorba din batrani spune,, totul e din lingura"...nu cred o iota in medicamente minune, ar fi prea frumos! Nu crezi ca atunci medicii de la Parhon ar recomanda cu brio aceste miracole?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam nasol.cu pilula slim, eu am luat anul trecut, nu as vrea sa treceti si voi prin ce am trecut eu, adevarat am slabit cu ele. dar anul acesta am pus la loc kg.ba chiar mai mult, stare de lesin, ameteli tulburari de somn adica mai bine zis insomnii+probleme la rinichii... sfatul meu e sa nu le luati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa va spun, dar ie o timpenie, am luat acest pastile dar nu mi s-a intamplat nimica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e o problema poti lua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevarat ca super slim determina intarzaierea menstruatiei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SuperSlim sunt interzise. Incearca Reductil sunt mult mai bune si fabricate in Germania. Nu te mai prosti cu chinezarii. www.reductil.ro Eu de aici mi-am cumparat si am slabit 24 de kg!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu la restul ce efect a avut pastilele dar eu dupa primele 2 zile nu le-am mai putut lua asa stare de greata imi provoca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce se face atata drama pe tema unor pastile. eu am luat si superslim si regenon si daca imi aduc aminte cred ca si in acelasi timp ...si nu am patit nimic. nu am vut nicio stare din care le descrieti voi aici. eu am slabit! lasati ipocrizia ca toti vrei sa aratati bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va inteleg atata drama, sa stiti ca am luat super-slim si mi-a fost de ajutor am slabit 10 kg depinde cum le iei si daca respecti prosp. e ok si nu mai descurajati oamenii care vor sa slabeasca pentru ca sunt pers. care habar nu au si vb degeaba asa ca fiti linistiti pentru ca nu se intampla nimic. aveti incredere bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport + alimentatie sanatoasa = slabit. Asta este singura formula sanatoasa. Nu exista altfel de minuni aici. Nu are rost sa te minti. Poate vei avea rezultate bune pe termen scurt... dar cu ce pret pe termen lung? Mai gandeste-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am laot pastilele anul trecut si la inceput primele 2 zile mi-a fost rau, dar asa zicea si pe cutie si am slabit 8 kg intr-o luna, si dupa aia 2 kg fara pastile, si pana acum am pus doar alea 2 kg care m-am chinuit cu diete si le-am dat jos, deci au un efect super si il vezi rapid.

iar treaba cu dieta si sportu e adevarat ca e mai sanatos, cred ca m-a facut mai mult de 10 diete si nu prea s-a vazut rezultat ca la pastilele astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gfjhkl;'

| nelu29 a răspuns:

Da persoanele cu probleme sa nu utilizeze capsula insa eu am slabit 11kg in 30 de zile eu zic ca merita sa incerci

| lorena23 a răspuns:

Depinde de cat de grava e problema cu rinichii, daca vrei sa stimai multe despre ele atat tu cat si retul eu sunt una din persoanele care le-a luat si au efecte superbe, nici nu ma asteptam, va las adresa mea de e-mail satenik_2008@yahoo.com

| raluca_5071 a răspuns:

Nu stiu la restul ce efect a avut pastilele dar eu dupa primele 2 zile nu le-am mai putut lua asa stare de greata imi provoca.

| danielatudor a răspuns:

Eu am luat de pe slimshop.ro si am slabit 5 kg in 3 saptamani ( de la 83 la 78 ) ceea ce zic eu ca e bine. Nu am simtit nici un efect negativ, mi-am facut analizele inainte si dupa si au iesit la fel de bine.

| adry3 a răspuns:

Nu la toata lumea i se potriveste aceste pastile, eu si verisoara mea i-au pastile de 1 luna si ne simtim foarte bine de la ele, am tinut foarte multe diete, am facut sport, mi-am facut abonament la sala si nimic, ma simt foarte bine tinand acest tratament, mananc foarte sanatos acum, sfatul nostru este sa incercati aceste pastile dar daca suferiti de vreo boala ceva contactati medicul de familie.

| akashaloly a răspuns:

Super Slim nu mai sunt ce au fost odata
Aceste pastile au fost interzise in magazine acum vreo 3 ani pentru ca aveau nu mai stiu ce in comonenta care afecta rinichi, le-au retras de pe piata si dupa 2 luni au aparut iar in magazine dar fara acel component, de atunci sunt apa de ploaie si cele din magazine si cele comandate de pe net.Eu am luat pentru 2 luni cu 4 ani in urma aproape si am slabit atunci aproape 20 kg, anul acesta am luat pentru aproape 4 luni si nu am mai dat jos nici macar 1 kg
NU MAI CUMPARATI, sunt doar niste prostii acum Super Slim