| PrettyMe a întrebat:

Ce tratament imi recomandati impotriva caderii parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ceraselaadam a răspuns:

Trebuie cumva sa privesti si motivele caderii parului, in cazul tau. O explicatie simpla ar fi carentele anumitor vitamine din alimentatia zilnica, care ar duce si la caderea parului.
Degeaba te repezi asupra unui tratament impotriva caderii parului, daca nu stabilesti exact cauzele, si crede-ma ca sunt multe:
http://www.pro-sanatate.com/afla-cauzele-caderii-parului/

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu am folosit inainte de spalare o masca formata dintr-un(sau doua, depinde de cat de lung este parul) galbenus de ou si 2, 3 linguri de ulei de masline. Faci o maioneza, adica freci galbenusul cu uleiul pus treptat, si apoi aplici masca pe toata lungimea parului.Stai cu ea pe cap 20-30 de minute si apoi te speli cu sampon din abundenta. Parul se va opri din cazut si va fi moale, matasos si stralucitor. Trebuie sa faci acest lucru de cate ori te speli pe cap, cam 2-3 luni.

| tyana a răspuns:

Revalid fiole cu care iti masezi pielea capului. E bun si uleiul de masline dar efectul se vede in timp, pe cand in cazul revalidului efectul e aproape imediat. E cam scump dar merita banii.

| DeeaLove08 a răspuns:

Fiolele de la vichy cauta mai multe detalii pe net

| Psihiatra a răspuns:

Iti recomand sa faci o vizita scurta la farmacie si ca intrebi de un produs pentru problema ta.degeaba iti recomand eu ceva ce mi-a folosit, poate nu`ti va folosi si`l vei cumpara degeaba.totusi,daca vrei o sugestie iti recomand pantenne anti-rupere(are o eticheta de un galben inchis)sper ca ti-am fost de folos happy

| micutzagirl a răspuns:

Itit recomand un supliment alimentar foarte bun, special pentru par, piele si unghii. se numeste Biotina C Plus de la firma NUTRILITE™. si eu folosesc. este foarte bun si merita toti banii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunsoarea ras. Parul va creste mai gros si mai puternic.
Cu prietenie, http://sp2.ro/ad9a80!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Galbenusul de ou cu ulei de masline a dat rezultate si la mine, doar ca eu il tineam pe par de seara pana dimineata. Sper sa te ajute si pe tine.

| deac11 a răspuns:

Ceaiuri plafar

| Cosmin21_6966 a răspuns:

Iata cateva remedii pentru toate tipurile de par:
Pentru revitalizarea, stralucirea si supletea parului se foloseste infuzia din coaja de lamaie. Se taie marunt cojile de la 500 g lamai, se pun intr-un vas si se toarna peste ele 1, 5 l apa clocotita. Se astupa vasul si se lasa 3 ore, dupa care se foloseste pentru clatirea parului proaspat spalat. Se bea zilnic o cana cu infuzie de schinduf pentru cresterea parului.