| vip 2010 a întrebat:

Ce tratament imi recomandati pentru cosuri si pistrui ..si urme de cosuri ( cicatrici) big grinbig grinbig grin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Buna Alexandra

Pt cosuri se tot vorbeste despre Zinerit
Pt pistruii, si eu am dar ei nu dispar definitiv numai asa prin creme
Iti recomand o crema de la Farmec pentru pete si pistruii e foarte buna ii decoloreaza si se fac asa frumosii stii caci culoarea pistruiilor e urata asa un maro urat dar crema aceasta ii decoloreaza si nu este scumpa deloc eu am luat-o cu 12 lei
La cicatriciii este un gel Contractubex gel citesti pe net despre el cam 40 de lei costa cam asa

Te pup:*

6 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Neaparat cu masca din argila luata de la farmacie; fa-ti o masca din apa si argila si intinde-o pe fata si asteapta asa in repaos orizontal 1/2 ora dupa care speli si repeti asta zilnic sau la la 2, 3 zile, apoi ungi fata cu o crema pe baza de galbelele. Numai bine, Lucien.

| Munchkin a răspuns:

Pentru coşuri spală-te pe faţă cu săpun cu sulf (cere la farmacie) şi dă-ţi cu o soluţie, Zineryt, de 2-3 ori pe zi.
Totuşi, cel mai bine ar fi să mergi la un dermatolog, el va şti mult mai bine ce să îţi recomande.

| Teooo a răspuns:

Iti recomand zineryt big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cosuri, da'te cu o masca de argila.
Sau pasta de dinti pe fata.
Te mai poti da cu zeama de lamaie...
Bafta

| AnDutZzA020 a răspuns:

Crema de la fermec pentru pete si pistrui. Iti rezolva ambele probleme si costa in jur de 9 lei. O gasesti in farmacii, ti-o recomand. :*

| RoxanaStan00 a răspuns:

Pentru cicatrici eu am folosit si recomand cu incredere(la mine a functionat) un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. Pupici