| SirTwisted a întrebat:

Ce trebuie sa evit sa mananc in partea in care mi s-a aplicat pansament dentar? Peste 3 zile plec in afara tarii, iar doctorul mi-a spus ca imi va plomba dintele cand ma intorc si in partea cealalta nu pot sa mananc deocamdata, ce credeti ca are trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Mananca alimente care nu se lipesc de dinti (cum ar fi caramelele de exemplu). Si evita sa te atingi la dintele respectiv ca sa nu iasa panasamentul.