| bluelikenever a întrebat:

Ce unguente pentru hemoroizi stiti? In afara de Hemorozon..caut unul pe care l-am folosit mai demult si nu-mi aduc aminte cum se numesteangryangryangry. Mersi. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Exista un unguent numit Hemosan, sau mai nou Hemorstop, care contine extract de castan, galbenele, musetel, cretisoara si spanz, care are actiune emolienta, cicatrizanta si antiinflamatoare. Il gasesti atat la farmacie, cat si la magazinele naturiste. Totusi, pe langa acest unguent eu ti-as recomanda sa folosesti concomitent si supozitoarele Hemorzon sau Hemorsal. In rest, sanatate maxima!
http://www.farmaverde.ro/......ios-p-2477

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand un tratament WOW definitiv. Este ONDAMED, o tehnologie noua care pe baza undelor electromagnetice trateaza mii de boli, printre care si aceste varice. Dupa a 2-a sedinta vei simti imbunatatiri clare. Intra pe www.ondamed.ro, sau poti suna aici pentru mai multe informatii: 0723.812.674.

Răspuns utilizator avertizat
| zozoMik a răspuns:

Buna happy
Eu stiam de : Lasonil si Variterp
Sper ca te-am putut ajuta:X

| Florin_6699 a răspuns:

Prezentare cremă Hemoroidin pentru hemoroizi
Este o cremă naturală, principiul activ fiind extractul de sunătoare. Extractul de sunătoare
grăbeşte procesul de vindecare al leziunilor pielii şi ameliorează afecţiunle venoase şi
crizele hemoroidale.Crema Hemoroidin are o actiune dezinfectantă şi previne reapariţia
inflamaţiei. Uleiurile naturale usor absorbabile asigură hidratarea, astfel încat prin utilizare
îndelungată nu usucă pielea. Se foloseste după spălare prealabilă, dimineată şi seara.
Această crema bio pentru hemoroizi are un efect de ameliorare şi vindecare rapid! http://www.abc-cosmetics.ro.im/......izi-355018

| katy95 a răspuns:

Buna....incearca cu hemorzon unguent, ultraproct supozitoare sau hemodin comprimate... sper sa-ti fie de ajutorhappy

| FarmaciaNaturii a răspuns:

Eu recomand cu drag Hemorossantos, e 31 ron si e ff bun, trateaza atat leziunile interne cat si pe cele externe.
Compoziţie: ceară de albine, răşină de molid, ulei de măsline, decocturi de rostopască, patlagina mare, iederă, gălbenele, coada calului, coada şoricelului.
Daca doriti mai multe informatii, vi le ofer cu drag (nu e contra-cost)

| keke a răspuns:

De departe cea mai buna crema este Remediu Hemoroizi.

O gasesti la www.remediu-hemoroizi.ro

| Aurelia_Ioana_1981 a răspuns:

HemoStop este un tratament intern, extern dar si prin dieta. Hemoroizii au cauze multiple, din aceasta cauza o simpla aplicare a unei creme (chiar daca este foarte buna) nu este suficient pentru vindecarea hemoroizilor.

Intrati pe hemostop.ro si informati-va.

Multa sanatate!

| dalis a răspuns:

Http://www.farmaciastejara.ro/......-5011.html

HAEMORRHOID - stiu pe cineva care foloseste si are rezultate; e foarte bun si nu e prea scump; e pana-n 30 lei, dar depinde si de la ce farmacie il iei.

Concomitent, e indicat sa tii si un regim alimentar corespunzator.

Multa sanatate.