| Larrissa21 a întrebat:

Ce unguente pot folosi pentru mancarimile de la rubeola? Mentionez ca este a 2a zi de cand mi-a aparut eczema si nu sunt semne ca ar trece prea curand.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Razeph a răspuns:

Acum o luna am avut si eu deci iti spun din proprie experienta. In maxim 3 zile iti trece. Pentru a alina mancarimile incearca sa te dai cu pudra mentolata, daca nu isi face efectul foloseste niste creme hidratante, de asemenea hidrateaza-te bine si stai in repaos fizic. Numai bine happy

2 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Am vrut si eu sa imi cumpar pudra mentolata pentru ca ma enervau teribil zvacnirile si usturimile de la rubeola, dar doctorita mi-a zis ca nu au absolut niciun efect, decat temporar (poate o ora-doua). De-aia n-are rost sa iti iei ceva ca iti trece imediat.

| Aplix a răspuns:

M-ai bine nu iti dai cu nimic si suporti. Ia multe vitamine si o sa treaca. Dar m-ai bine nu iti da cu toate porcariile pe piele. Suporta si tu. Merit Funda!