| anonim_4396 a întrebat:

Ceaiul verde este bun pentru slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| eudoareuu a răspuns:

Consumat cu moderatie nu are efecte secundare. Insa, un incepator s-ar putea confrunta cu insomnie si stare de agitatie care vor disparea pe masura ce organismul se obisnuieste cu ceaiul verde.
In plus, depinde si de persoana care iti face recomandarea. De exemplu, medicii homeopati chinezi sunt de parere ca 10 cesti de ceai verde nu dauneaza cu nimic sanatatii. In schimb, alti experti in sanatate sustin ca 2-3 cesti sunt mai mult decat suficiente pentru organism.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ceaiul verde te poate face sa urinezi mai des atat,slabesti mereu si cand stai problema e cand manci mult, carnea suprima fometea, legumele, fructele sunt foarte bune, toate cu limita in viata

| FataȘarpe a răspuns:

Da. Dar DOAR daca il bei de dimineata cu jumatete de ora maxim dupa ce te-ai trezit, si inainte sa mergi la sala sau sa faci sport.

| MentalHolocaust a răspuns:

Da

| Soulbuster59 a răspuns:

De obicei cred ca da ceaiul verde este de slabit

| Bolocan_Angi_1990 a răspuns:

Pentru slabit poti sa iei si spirulina https://www.biosunline.ro/......fiere.html