| PainTech a întrebat:

Ceaiul verde merge combinat ce medicamentele anti-depresive?
Sau trebuie ales una sau alta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Citeste prospectul medicamentului, trebuie sa scrie daca interactioneaza in vreun fel cu ceaiul, desi nu cred ca e cazul. Poti sa le iei pe ambele.

2 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Indicat este sa citesti prospectul, gasesti toate informatiile acolo. Ceaiul verde iti da un impuls de energie pentru toata ziua, consumul fiind indicat de dimineata. Antidepresive?! Incearca sa profiti de energia pe care ti-o ofera ceaiul si acorda 30 min 1h organismului pentru activitate, vei vedea ca antidepresivele nu vor mai fi necesare happy

| DumitruS a răspuns:

Nu prea ar trebui sa aiba de-a face. Citeste insa prospectul si/sau intreaba un medic/farmacist.