| AvalohAlyn a întrebat:

Ceaiurile la bidon,de tipul Ice Tea(FuzeTea,Lipton) sunt mai sanatoase decat celelalte tipuri de suc acidulate Fanta, Cola nu?
Si am vazut ca nu am asa multe chestii nocive in el.
Cine bea? Este mai ok decat celelalte sucuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

De fapt, sunt mai toxice decât sucurile! Unele, conțin poate 0, 1% ceai, restul E-uri pentru gust, aromă, culoare, zahăr.
Doar ceaiul pe care nu scrie nimic altceva decât planta, este ceai adevărat!
Restul, sunt falsuri!

| Andreeush a răspuns:

Sunt mai puțin toxice decât cola și restul sucurilor acidulate.
Naturale sunt sucurile care ți le prepari acasă la storcător.
Cineva din domeniul medical mi-a zis cândva că dintre toate sucurile acidulate sprite-ul este cel mai puțin toxic. Oricum toate au chimicale.