| Fredi69 a întrebat:

Ceva ceaiuri pt cresterea imunitatii? Sa fie naturale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Uite ceva informativ.
http://www.daciaplant.ro/......80793.html
http://www.garbo.ro/......tatii.html
Eu consum de 2 ori pe an catina cu miere de albine si hrean, este foarte bun si foarte recomandat, mai consum si sfecla rosie cu miere si hrean.
O zi buna sa ai:)

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Ceaiul de ghimbir este cel mai bun.
Fierbi o bucaica mica de ghimbir ( curatat) in apa (cam 1-2minunte de fierbere) apoi poti sa il bei indulcit cu miere. Gustul o sa fie un pic iute.
Eu il beau cam de 1 an de 2-3 pe saptamana si nu am mai racit.
Incearca sa mananci si mai multe fructe si legume - ele iti dau vitamine necesare pentru o imunitate puternica.

| RAY a răspuns:

Cum sa cresti ceva ce ai avut din nastere? imunitatea scade si creste in mod normal in functie demediul in care traiesti si cum esti programat genetic,sunt persoane care nu manca fructe, miere etc o duc fb in scimb uni se indoapa in vitamine si au tot felul de probleme., un virus nu il distruge vitaminele, manca proteine ca cu alea se hranesc celulele
sportul creste imunitatea, sexul, mancatul de miere bio

| Girly97 a răspuns:

De fapt, cea mai NATURALA cale de cresterea imunitatii, dupa parerea mea, este propolisul. Este un antioxidant natural care creste imunitatea, vindeca anumite boli si chiar ne ajuta sa traim mai mult.

| Fredi69 explică:

Multumesc mult. Nu pot alege un raspuns castigator. Toate sunt folositoare

| Fitze_Cosmin_1977 a răspuns:

Ceai de mușețel,Ceai de măceșe,Ceai de muguri de pin,Ceai de fructe,Ceai de echinaceea, Ceai vrede, Ceai de soc, Ceai de cătina, Ceai de pătlagină etc