| Dorel95 a întrebat:

Ceva leacuri babesti pentru tuse va rog! funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Vezi aici:Tuse remedii naturiste
http://www.ziare.com/......te-1197105
http://www.codrosu.ro/......naturiste/

6 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Http://www.daciaplant.ro/products/view/72-tinctura-de-cimbrisor

tratamentele naturiste sunt cele mai eficiente

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

* Ceai de ceapă cu jumătăţi de nucă, neîndulcit

* Ceai de flori de soc, neîndulcit ( sau îndulcit cu miere de albine ).

| Empathizer a răspuns:

Ceai negru cu lamaie, usor indulcit si baut foarte cald.
Ceai de cimbru.
Zeama de supa calda de pui, bauta cu cana, ca pe ceai.
Comprese calde pe gat si pe piept. Mancaruri condimentate cu cimbru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leacurile babesti sunt bune dar nu pentru orice organism, daca ai alergie la ceva si dai in alte ale, mergi mai bine la medic, sanatate!

| LIN2010 a răspuns:

Cel mai bun ar fi sfatul medicului, dar daca accepti sfaturi de la nespecialisti, atunci i-ti recomand tratamentul cu sirop de muguri de brad, luat de 3 ori pe zi, dupa servirea mesei, cate o lingura.Succes

| MasterOfTheDarkArts a răspuns:

Hey, pe mine intotdeauna m-a ajutat putin ceai de lamaie cu miere sau miere cu coaja de lamaie.e foarte buna. sper ca te-am ajutat happy