| xtina a întrebat:

Cine a facut vaccinul antipolio? Eu nu l`am facut si m-a zapaceste mama sa-l fac! Este bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si eu l-am facut si este foarte important sa-l faci. Normal ca este bine, fiindca te protejeaza de o boala foarte grava care te poate lasa imobilizata in carut cu rotile definitiv.

| Flav a răspuns:

Pentru ce mai e si asta? Nu fac niciun vaccin, sunt saturat de atatea boli pe care le poti lua.

| andre999 a răspuns:

Poliomielita este o boala foarte grava care din cauza dezvoltari civilizatiei (apa si sapun) a disparut din Europa si America. Oamenii de stiinta atribuie asta vaccinului care face mai mult rau decat bine. Eu nu ti l-as recomanda. Insa daca te stii cu probleme de igiena...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa-l faci. Eu l-am facut, dar nici macar nu e vaccin. Intr-o pipeta se afla un lichid portocaliu si ti-l pune pe o bucata de biscuite iar tu il mananci. Are gust dulce-acrisorhee hee

Succes! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-l.
In Romania au reaparut cazurile de poliomielita, si nu sunt putine.
Fa-l cat mai repede cu putinta, chiar nu e de glumit cu asta. N-ai vrea sa ramai cu vreun picior paralizat pe care sa-l tarai dupa tine, crede-ma!
Se face injectabil ( forma per os, adica picaturile care se punaeu pe limba nu mai exista in tara acum, si erau si mai periculoase.) Nu doare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa spun nici ca nu simti nimic doar cand iti baga acul si iti pune spirtul.si inca ceva mai simti cum,, se joaca''cu acul in mana ta

| Briosaaa a răspuns:

Eu l-am facut si nu an patsit nimic laughing

| Curca_Georgiana_1991 a răspuns:

Eu l-am facut azi la scoala! nu a durut deloc! E mai bine sa il faci ca daca nu o sa ramai paralizat!