| MaryaAndr33a a întrebat:

Cine a slabit prin infometare si cat? Trebuie sa slabesc cateva kg dar nu e ca nu vreau sa tin o dieta normala...dar nu ma supor asa! adica as slabi greu prin o dieta normala si nu suport!
Deci :Cine, cat si in cat timp a slabit prin infometare?
PS:COMENTARIILE GEN "INFOMETAREA NU E BUNA"SAU "VEI AJUNGE LA SPITAL" NU MA INTERESEAZA, DECI DACA VRETI SA COMENTATI CHESTI DE GENU NU VA MAI OBOSITI ...CA ORICUM NU LE VOI LUA IN CONSIDERARE! a da fac si sport... jogging si dansuri hip-hop si cat de des pot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Asta nu este o metoda de slabire, ai sa slabesti, dar garantat iti vei imbolnavi organismul si vei ajunge cu siguranta la spital cu mult mai multe probleme.
Asa ca, adopta-ti tu un meniu/renunta la tot ce este nociv si plin e e-uri/fa sport/redu cantitatile portiilor/renunta la fainoase si fa abdomene/sarituri cu coarda/urcatul scarilor si bea lichide minim 2 litri.
Asa vei slabi sanatos
O zi frumoasa sa aihappy

| Liviu a răspuns:

Eu iti spun doar atat.Prin infometare iti da senzatia ca slabesti, doar ca stomacu se digera in gol sa ma exprim asa.De slabit vei slabi calumea, dar si cand vei incepe sa manaci( ca trebuie sa te apuci sa manaci o data si o data te vei ingrasa mai mult sad am facut sieu asta cand eram mai mic pe la 15 ani o data parca

| Evolution a răspuns:

Eu iti zic metode mai buna:
Nu suport dietele si nici eu ca mananci chestii cu gust oribil care eu sincer vomit de la ele.
Incearca herbalife, e un shake si tine locul la o masa, e cam scump cei drept dar mananci shake-ul si e ca un "balon" in stomac facut din soia si alte substante nutritionale care nu mai ai senzatia de foame si nu te ingrasa chiar deloc, doar tine in stomac ca sa nu simti senzatia de foame, o metoda a "infometarii".
Sper ca ai inteles... si intelege un lucru, ca sa slabesti trebuie si sa faci sport, iesi si alearga, fa un jogging, alergare de rezistenta, sari coarda, baga-te la un sport... conteaza si daca te misti.
Faci chestia asta cativa ani, dupa mananci pana crapi si tot nu te ingrasi deoarece digestia devine foarte rapida, chiar vei manca foarte mult si tot vei vrea si te vei chinui sa te ingrasi.
lucrul asta se intampla cand faci prea mult sport si la un moment dat ajungi sa nu ai cum sa te ingrasi decat dupa perioade foarte bune de mancat si plin de grasimi.
Oricum sper ca te-am lamurit, intrebi si tu la magazine nutritioniste, la un medic nutritionist pentru alte metode...
Si iti mai zic un secret, daca nu mananci perioade bune dupa iar mananci digestia va fi si mai lenta si te vei ingrasa si mai repede, deci nu vei ajunge nicaieri.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Maria,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!