| pisi2003 a întrebat:

Cine imi poate spune cum sa scap de vergeturi fara tratament?
Dau funda! :-)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Prin sport.

| Ӄαϩϩὶε a răspuns:

Vergeturile dispar în timp. Cele roșii, recente, isi schimba culoarea în alb după o perioadă nedeterminată, în general de ordinul lunilor. Am avut și eu, am încercat masajul cu cremă de gălbenele, cremă cu extract de melc sau mucus de melc, masaj privat, etc. Ce pot spune, nu m-au ajutat cu nimic. Așa că am așteptat să se albeasca și acum nu am treabă.