| VivaPitikk a întrebat:

Cine imi zice si mie niste medicamente sau remedi, creme pentru: tata lu o colega de-a mea are pe cot, pe dupa urechi si prin cap, prin sprancene niste bube si pe ele ceva alb ca un fel de matreata, nu stiti niste tratamente, creme, medicamente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa se duca la dermatolog, s-ar putea sa aiba psoriazis.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Tratamentul psoriazisului este greoi, in sensul ca dureaza pana dermatologul gaseste medicatia corecta care sa aduca ameliorari bolii. Este o boala care nu se vindeca dar poate fi ameliorata. Asta insa numai cu controale medicale si respectarea intocmai a indicatiilor medicale.

| ion2015 a răspuns:

Un consult la un medic dermatolog, naturiste gelul de aloe vera, galbenele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la farmacie cu el sa ii dea ceva sau la spital

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu ceva in genu. de la vopsea o patisem.sh am folosit textura mentolata de eucalipt... sper ca te-am ajutat cu ceva:X