| yuly_6695 a întrebat:

Cine ma poate ajuta?
De cateva zile ma doare capul ingrozitor, ceafa.
Este posibil din cauza aerului conditionat?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte probabil. Daca nu iti trece de la analgezice du-te repeede la medic poate e o meningita sau altceva.Nu te juca.Sanatate

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, daca ai stat in aceeasi incapere in care functiona un aer conditionat. Tratamentul cel mai bun e unul babesc: pliaza un prososp de fata in patru pe latura cea mai lunga, asa incat sa faci un fel de fular. Pe una din fete imibiba-l cu apa foarte calda, stoarce-l si apoi pune spirt pe acea parte. Pune-l seara pe ceafa si leaga-l sub gat. Te va incalzi foarte tare si iti va lua durerea cu mana. Si nu mai sta cu aerul conditionat porni. Tine-l deschsi ca u esti in incapere, apoi opreste-l imediat cum intri in camera.

| elena a răspuns:

Doamne fereste de o meningita, mergi mai bine la doctor, sigur durerea este de la aerul conditionat.

| casperboyy a răspuns:

Daca e prima data cand iei contact cu aerul conditionat atunci e foarte posibil sa fie de la el. Ai grija multa lume nu il suporta si e foarte pacatos. Daca aveai probleme si inainte de aerul conditionat ai putea sa vb cu medicul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, pot fi cervicalele, nervul de pe canal este presat si poti avea dureri de cap sau ameteli.

| Happy a răspuns:

Ca