| UnCristian94 a întrebat:

Cine-mi poate spune daca doctorul cere bani pentru vaccinul antigripal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Daca-l cuperi din farmacii, il platesti.La medicul de familie, se poate gasi, dar vaccinurile antigripale, sunt gratuite, doar pentru batrani, copii si persoanele cu probleme medicale grave.Dar se poate face vaccinul gratuit si daca "il cunosti mai bine".

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

@pietrean are dreptate!

Dacă NU faci parte din acele "categorii", va trebui să plăteşti vaccinul antigripal.

Sau, ţi-l poţi cumpăra ( SINGUR ) din farmacie - poţi căuta în mai multe farmacii şi-l cumperi la preţul dorit/minim...

Toate cele bune.

| Gamer2000 a răspuns:

Este gratuit daca consulti medicul de familie! happy

| laurica2003 a răspuns:

Depinde daca el te-a chemat nu, dar daca te duci si ii spui ca vrei sa il faci probabil trebuie sa ii dai niste bani!