| vlad_2771 a întrebat:

Cine stie un regim de crestere in inaltime :*?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Cred că este a 1000 întrebare! câți ani ai de tot insiști pe treaba asta?

| Empathizer a răspuns:

Nu exista asa ceva. Cu niciun regim alimentar nu cresti in inaltime mai mult decat iti e dat sa cresti. In schimb excesele alimentare te pot face sa te ingrasi.
Daca vrei sa mai cresti in inaltime, mergi la endocrinolog. Daca nu ti s-au inchis cartilajele de crestere, inca mai poti beneficia de pe urma unui tratament cu hormon de crestere.
Daca esti la pubertate, nu te apuca de exercitii de forta la sala, care iti pot influenta negativ cresterea in inaltime. Alege alt tip de sport, baschetul, de exemplu, care abunda in miscari de elongatie.