| DiannaDi a întrebat:

Cineva si-a extras o masea din partea de sus din fata aproximativ iar vindecarea a durat destul de mult. A luat tratament medicamentos in acea perioada. Dupa ce gingia s-a vindecat complet, persoana si-a facut dantura, in sensul ca si-a pus dinti, specific ca nu sunt implanturi. Acum, dupa 6 luni de la acea extracție, a inceput sa aiba o usoara durere, discomfort in zona dintre nas-obraz, fix asa cum a durut-o aproximativ atunci dupa acea extracție. Oare de ce? Stomatologul a spus acum 6 luni dupa extractie ca radacina a fost mare dar nu inteleg de ce acum apare aceasta durere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Aici nu exista medici stomatologi care sa iti raspunda.

| carevaescu a răspuns:

Pot fi multe cauze, de la o infecție până la un nerv afectat. Cel mai bine s ar duce la stomatolog pentru un control