| ashley26pink a întrebat:

Ciocolata este buna daca ma mananca in gat?
Adica ma ajuta sa ma vindec?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, dimpotriva, daca mananci dulce, vei favoriza dezvoltarea bacteriilor.

| tyana a răspuns:

Nu draga mea.happy Ciocolata insa are darul de a te face sa te simti mai bine.Mancarimea in gat de care ne vorbesti poate fi semnul unei posibile raceli, asa ca incearca sa iei ceva gen Tantum verde, Strepsils, Decasept sau miere.
Ceaiurile de musetel si tei te pot ajuta de asemenea.Multa sanatate!

| Parmalat a răspuns:

N-are nicio valoare in durerea de gat. Daca vrei si dulce si folositor pentru problema ta, incearca o cana de lapte caldut cu 2 lingurite de miere dizolvate in el.

| DeeaLove08 a răspuns:

Nu stiu daca este buna ciocolata, insa te sfatuiesc sa bei limonada foarte putin indulcita sau chiar deloc( eu m-am trezit odata si nu mai puteam nici sa inghit asa tare ma durea si pana am juns la farmacie am baut zeama de lamaie si mi-a trecut); sau incearca sa faci gargara cu apa in care dizolvi sare, ori incearca sa incalzesti miere si sa pui in ea felii de lamaie si sa mananci. daca nu iti trece incearca pastile cum ar fi: faringosept sau strepsils; iar daca ai si febra ia parasinus! mie asa imi trece!
bafta! funda?

| Demoiselle a răspuns:

Ciocolata e buna la orice ora.

Incearca si tu gargara cu apa calduta cu sare sau ceai de menta.