| 5stele a întrebat:

Copilul meu, in virsta de 2 ani, are o problema la penis, capul sa inrosit, si s-a cam umflat si am senzatia ca sub pielea capului sa facut puroi, si dupa cum arata capul, mi se pare cai carme vie in unele portiuni, sub piele
stie cineva despre ce ar putea fi vorba, a mai patit cineva asa,
va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du copilul la pediatru pentru antibiotice. Nu l-ati decalotat bine si a facut infectie sub preput (din cauza acumularii de smegma).

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu ce aștepți? Să te luăm noi la bătaie?
Are o infecție.
Fugi cu el la urgențe, la cel mai apropiat spital (pediatrie) pentru un control amănunțit și tratament de specialitate.
Nu te juca cu sănătatea lui.
Sănătate multă.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Probabil are fimoza, duceti-l la doctor, va va spune ce aveti de facut. La baieti, trebuie decalotat penisul la fiecare baita, altfel se ajunge in aceasta situatie in care e copilul tau acum. Multa sanatate!

| chocolate27 a răspuns:

Du-l de urgenta la medic pe micutz.Nu e de joaca cu sanatatea!

| Laptuca a răspuns:

Du-te la doctor, problemele de sanatate nu pot fi tratate pe internet!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite.de aia se taie evreii imprejur de mici.are si scop medical. poate fi o fimoza.adica se adunamizerie sub piele si se infecteaza.copilul la baie trebuie spalat cu grija si acolo. dar cu grija fiindca e foarte sensibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

D-ul la doctor