Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2739102intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
27 Aug
SATI 276.606AFISARI
123.690VIZITE
109.049V. UNICI
10 Septembrie 2009
Anonim intreaba:

Cosurile albe (pline de sebum) dispar de la sine, sau doar prin stoarcere?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • 8 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 10 Septembrie 2009 13:31
    Stefan a răspuns:
    Îti recomand sa mergi la o farmacie sau plafar si sa ceri ''lichid sfant cu care te dai pe fata si scapi de astfel de neplaceri.
  • 10 Septembrie 2009 13:12
    MihaiA a răspuns:
    Pana la urma or sa se sparga singure daca nu le spargi tu happy
  • 10 Septembrie 2009 14:05
    Gexu a răspuns:
    Eu le-am stors dar doar pe cele albe.si nu am avut neplaceri pana acum.nu suport sa ma vad un cos alb imflamat big grin acum trebuie sa scap de cele negre cu zineryt happy
  • Raspuns utilizator suspendat
  • 10 Septembrie 2009 14:36
    teodorus a răspuns:
    Da, si ajuta daca dai cu niste crema pentru cosuri. Stiu e una buna de la nivea in tub albastru... arata ca un strugurel!
  • 10 Septembrie 2009 13:12
    Raspuns anonim:
    Am o sugestie happy

Incalzeste niste apa intr-o oala, pana vezi ca incepe sa fiarba. Apoi ia-o deoparte si stai aplecat/a deasupra ei, cu un prosop pe cap aproximativ 15 minute. Apoi stoarce-ti cosurile, cu degetele aratatoare infasurate in servetele antibacteriene(umede). Stoarce bine bine, chiar daca te doare un pic. Apoi incearca o masca din argila si suc de rosii(sau de caise). Ar trebui s-a cam aiba efect.

Oricum, cosurile nu dispar "de la sine"...happy
  • 10 Septembrie 2009 15:42
    Raspuns anonim:
    Bună.
    Nicu una, nici alta.
    Mergi la cosmetică pentru o îngrijire a tenului.
    Se pentrează pielea cu un ac steril, apoi se îndepărtează acel punct de grăsime total inestetic.
    Pa, pa.
  • 10 Septembrie 2009 14:36
    lilly_1731 a răspuns:
    Prin stoarcere. cel putin eu asa procedez