| Animeforlifee9921 a întrebat:

Credeti ca ma pot bronza daca ma dau cu crema de soare cu SPF 50? Sunt cam albicioasa si as vrea si eu sa ma bronzez,dar sa nu ma ard,pentru ca anul trecut am patit-o si a fost nasol. Intre ce ore te poti duce la plaja, fara sa fie raze periculoase sau sa faci cancer, doamne fereste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Poti merge dimineata, pana in ora 11 si apoi revii pe plaja dupa ora 5.In felul acesta te protejezi de razele periculoase, dar ai grija caci tu tot trebuie sa folosesti protectie solara cam peste tot, indiferent daca esti in oras sau la plaja.Asa este pielea ta si trebuie sa ai grija de ea, nu prea ai ce face.