| IonutPetre12 a întrebat:

Cum as putea sa-mi calmez durerea? Ma doare extrem de tare noada si e un os mai iesit decat in partea cealalta.Mai exact sub locul unde se formeaza chisturile pilonidale, acolo e osul.Am cazut acum cateva luni in fund si am facut o torsiune testiculara, poate are leg.Tin gheata, am bagat supozitor si mor de durere.Maine imi ia mama trimitere.Ce ar trebui sa fac, rmn, radiografie? Ce ar putea sa fie cel mai grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elelei a răspuns:

In cadere probabil ti s-a deplasat osul. Sau mai rau, s-a fisurat.
Medicul de familie va sti unde sa te trimita. Te va durea ceva timp, dar sa faci ce va spune medicul. Ca sa poti sta pe scaun, poti folosi un colac.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Maine imi ia mama trimitere...sa fac, rmn, radiografie?" - lasă medicul să decidă. Sănătate!