| BlackNights a întrebat:

Cum e cu tinctura de propolis pentru acnee? A mai folosit cineva? Daca da, cam in cat timp a dat rezultate cu adevarat? Eu o folosesc cam de o luna, mare schimbare n-am vazut, caci scap de un cos si apar altele in loc, insa am observat ca se cicatrizeaza mai repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am folosit-o printre multe altele si nu m-a ajutat. Tinctura de propolis dezinfecteaza si este foarte buna folosita in combinatie cu altceva.Singura,nu este suficienta in cazul anumitor tipuri de ten.
Cel mai bun tratament pe care l-am folosit si am fost foarte multumita de rezultate absolut de fiecare data(l-am mai folosit si cu intreruperi)este Zineryt.Il poti folosi si tu,dar numai in urma unui control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine,lucru valabil in cazul marii majoritati a produselor).
Daca-ti doresti sa folosesti remedii naturiste, cele mai eficiente sunt otetul de mere(in special pentru cosurile stoarse, intrucat grabeste vindecarea)si usturoiul.Usturoiul taie-l feliute subtiri si maseaza zonele afectate cu partea zemoasa a acestuia si lasa-l sa actioneze cat mai mult timp(cateva ore; minimum 4). Otetul se aplica pe zonele afectate si se lasa sa actioneze cat mai mult timp, exact ca in cazul usturoilui.In schimb,desi cele mai eficiente tratamente naturiste,nu le recomand nici pe acestea, mai ales in cazul unui ten gras sau pretentios din punctul asta de vedere, deoarece nu vor fi eficiente in astfel de cazuri.Numai bine.

3 răspunsuri:
| 0pufarinA a răspuns:

Am folosit eu mai demult si sincer nu a fost buna de nimic. Nu cred ca exista un produs minune pentru asa ceva, dar cel mai important lucru pe care-l poti face este sa ai o igiena foarte stricta. Banuiesc ca esti fata. In fiecare dimineata si seara trebuie neaparat sa te demachiezi, apoi iti speli fata, aplici un tonic, o crema pentru fata chiar daca simti ca ai tenul mult prea gras pentru a mai aplica si crema, iar in locurile cu probleme poti aplica un tratament pentru acnee. Sper sa iti fie de folos.

| Claudia10girl a răspuns:

Am folosit de multe ori dar nu a fost de ajutor. Pe mine m-a ajutat sa ma vindec de acnee produse naturale de la Vervory. De cand mi-a zis medicul sa le folosesc nu am mai avut probleme cu acneeea

| AdytzTheWolf a răspuns:

Da si eu foloseam, si la fel ca si tine nu prea apareau rezultate, eu unul acum fac un alt tratament, fac aburi cu ceai de musetel si dupa ma dau cu putina crema RETIN A, nu stiu cat de mult te-ar putea ajuta pe tine dar pe mine unul m-a ajutat enorm de mult acest tratament, succes