| anonim_4396 a întrebat:

Cum e sa porti lentile de contact?
Am -3 si sunt nevoit sa port mereu ochelari.
Nu-i mai suport! sad
Am gasit lentile ce tin 3 luni. Sunt OK?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Nu te arunca in vant dupa pretul bun de pe internet, tu trebuie sa le probezi inainte daca ochii tai suporta un corp strain, daca nu, nici o sansa de a-i purta.
Poti proba la farmaciile care vand lentile de contact si care au si control oftalmologic gratuit. Cele de la Sensiblu aveau asa ceva, ai putea sa mergi si sa incerci o pereche.