| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac diferenta dintre maselele/dintii de lapte si cele "noi".
am 15 ani si inca nu mi-au cazut cateva masele.
ps:stomatologul mi-a spus ca doar doi dinti nu imi vor mai cadea pt ca nu au radacina dar restul?
Daca nu stiti nu va dati cu parerea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DanielPH a răspuns:

Omule...niciodata nu am auzit de termenul,, masele de lapte".
Doar incisivii si caninii cad si cresc iar, maselele sau molarii nu mai cresc.
Si...Cum adica nu iti cad ca nu au radacina? In ce se tin?

Dintii de lapte ti-au cazut de mult, acum daca pierzi un canin, o sa creasca iar, daca pierzi o masea, poti doar sa iti pui pivot.