| Melyssuka a întrebat:

Cum imi dau seama cand tamponul este plin?(doar fetele)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xDemi a răspuns:

Tamponul trebuie schimbat, in medie, o data la 4-5 ore (depinde de fluxul menstruatiei) si de cate ori mergi la toaleta. Tamponul nu trebuie neaparat sa fie plin pentru a fi schimbat, deoarece in momentul in care ia contact cu aerul dezvolta bacterii si emana un miros specific. Sper ca te-am ajutat big grin

3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Vezi cat de patat este de sange, cand o sa fie plin o sa simti si fara sa te uiti. Pana cand te obisnuiesti, mergi la baie mai des si verifici

| Andrei07565486 a răspuns:

Ce intrebare banala, prin care si un baiat iti poate raspunde, asta nu inseamna ca si el poartalaughing un tampon e plin, cand il simpti tu, cand. mai bine te las sa descoperi u, ca s-ar putea sa ma creada lumea.

| DarkBlood32 a răspuns:

Te simti mai grea la pasarica, asa mi se intampla mie. sad