| Firdinica a întrebat:

Cum imi pot imbunatati vederea fara sa port ochelari sau lentile de contact? Adica, nu cred ca am miopie dar vad putin in ceata si nu vreau sa port ochelari si nici lentile de cotnact! Ce sa fac? Sa stau mai putin la PC, ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu crezi că nu ai fost la oftalmologie pentru diagnostic!
Mergi acolo.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Poftim un top 10 alimente care îți pot îmbunătăți vederea : http://www.google.ro/......http?/url Dacă tot nu rezolvi, poți consulta medicul oftalmolog. O zi bună!

| Firdinica explică:

Nu vreau sa merg, am 11 ani, exista vreo alta metoda, am auzit ca daca practici yoga vezi un pic mai bine. e adevarat?

| Karolina071919 a răspuns:

Sa mergi la un oftalmolog unde o sa afli sigur ce ai si cu ce se poate corecta.

| SmileChild a răspuns:

Si eu zic la fel: control la oftalmolog. Parerea mea...
Si da, este bine sa stai mai putin la calculator sau tv, indiferent ca ai sau nu probleme cu vederea.
Eu nu stiu sa existe "vreun medicament" sau ceva care "face minuni" in aceasta privinta.Dar sa porti ochelari nu este ceva rau. Ba din contra: ai grija de sanatatea ta. Mie mi se pare ca purtand ochelari esti special...
Succes!