| vali1616 a întrebat:

Cum iti dai seama ca ai o infectie urinara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Asculta ce zic: atunci cand ai o infectie urinara te ustura cand urinezi, urina are o culoare mai ''diferita'', te doare acolo jos, te dor rinichii, nu te simti bine din punct de vedere fizic.

Te poti duce la un medic sau intrebi la farmacie si-ti va recomanda mai multe.

| Azµre a răspuns:

Pentru început, urinezi puțin și des, apoi te ustură la urinare iar în etapa finală faci sânge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Senzaţia frecventă de a urina,ziua şi noaptea,dar fără a elimina o cantitate mare de urină,arsuri puternice în timpul urinării,senzaţie de presiune, durere şi sensibilitate în zona vezicii, contact sexual dureros.
Până să te duci la medic, să bei multă apă, să fii sigură că urina ta e diluată.
Te pup!

| Dinamovistul101 a răspuns:

Urinezi cu sange, adica rosu...

| negat1ve a răspuns:

Daca ai usturime atunci cand urinezi, sau daca culoarea urineai este mult prea inchisa, spre maro sau rosu. Sau daca iti vine sa urinezi si nu poti, aici mai pot fi si probleme de prostata. In orice caz consuma un medic mai bine!

| Gabriela1313 a răspuns:

- durere sau arsuri cand urinezi
- nevoia de a urina frecvent si eliminarea unei cantitati mici de urina
- sensibilitate sau greutate in partea de jos a abdomenului
- urina tulbure sau urat mirositoare
- durere intr-o parte, in spate sub cutia toracica (durere in flanc)
- frison si febra
- greata si varsaturi.