| Cosmin4Fan a întrebat:

Cum poate slabi un copil de 10 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oannabomboana a răspuns:

Fa sport. (alerga. inot, fotbal, bascket ) si mananca constistent, fructe si legume. Fiind obisnuit cu dulciurile portia fiind mica si regulata. Uita de orele de pc si de tv. Incearca ca dupa ora 18:00 sa numai mananci nimic.

4 răspunsuri:
| mihaella00elena a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa-ti faci griji la 10 ani de asta, esti inca in crestere.cum a spus si JessicaRabbit, daca nu e vorba de obezitate.
totusi mai usor cu dulciuriile si apuca-te de un sport care sa-ti placa.

| Cosmin4Fan explică:

Nu pentru mine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa nu exageram. Daca nu e vorba de obezitate nu e nevoie de asa ceva.Copiii de 10 ani sunt draguti mai grasunilaughing

| LoV3iNTheAiR a răspuns:

In primul rand orele de televizor, de jocuri video si de calculator sa fie inlocuite cu exercitii fizice... (nu cred ca la varsta ta nu gasesti copii sa te joci).
Iar referitor la alimentatie incearca sa mananci consistent dar putin. CEL PUTIN ASTA E PAREREA MEAhappy