| Woosprit a întrebat:

Cum poate un om sa se distruga complet psihic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Vrei sa faci rau cuiva si sa primesti asfel de sfaturi?
Poate nu ai inteles, dar TPU NU se ocupa de asa ceva!

| Woosprit explică (pentru Fatamuntilor):

Opreste-te,am spus eu ca vreau sa fac rau cuiva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să aibă o soacra, un serviciu de 800 de lei\luna și o nevastă care să il pună sa vopsească gardu și să zugrăvească de cam 5 ori pe luna, tot din salariu ala mic.

| kiri11 a răspuns:

Gandindu-se la tot felul de probleme ce il macina, stresul, munca, familia... banii, saracia, etc. multi pot fi factorii acestei probleme

| Taduic a răspuns:

Cand fumeaza naturale in exces.

| AdrianPanaintescu a răspuns:

Asta înseamnă să își piardă controlul emoțiilor, iar ca să se întâmple asta trebuie să treacă printr-o traumă jar restul procesului va decurge fară problemă dacă nu intervine o energie pozitivă din exterior

| FunditzaWwW a răspuns:

Te duci 24din 24 la munca, te imbeti crita, te droghezi, bei spirt nu dormi suficient, intri in politica si clar te distrugi...din toate punctele de vedere NERECOMANDAT!

| FunditzaWwW a răspuns:

Ramai in drum fara familie, bani, afli ca suferii(de detoate) locul in care lucrezi se desfinteaza firma iti da faliment, nici SC DRUSAL nu te vrea ...stiu stiu TRAGIC (pamflet)

| Ioanarri a răspuns:

Pai asta se intampla de obicei când o persoana nu are pe nimeni, este singur, are mereu probleme! Etc.

| Ana_Maria_Chitic_1972 a răspuns:

Pai din cauza alcolului, nu are familie, salar mic, cheltuieli mari, sta cineva in spatele lui mereu si ii spune ce sa fac si daca nu face asa il injura te cearta mereu, pune la suflet cam asta ar fi.

| DeLTA99 a răspuns:

De ce întrebi? Ești în cauza sau? De obicei alcoolul distruge cel mai repede psihicul.

| Woosprit explică (pentru DeLTA99):

Vreau doar sa stiu cum poate un om sa innebuneasca cat mai repede.

| Woosprit explică (pentru DeLTA99):

Adica sa distrugi ce a mai ramas.

| suffarstar a răspuns (pentru Woosprit):

Un psiholog bun poate sa ii creeze pacientului anumite stari care sa il faca sa piarda simtul realitatii. Astfel pacientul poate deveni paranoic, schizofrenic etc.

| Zaygon a răspuns (pentru Woosprit):

Vrei sa faci pe cineva sa se distruga psihic? Si eu fac asta de 2 luni incoace si pana nu o fac sa se distruga psihic, persoana aia imi provoaca greata.
Metoda 1: medicatia
Tablete cu anafranil si ajunge leguma. Nu mai simte ura, iubire, nimic.
Metoda 2: sugestia si abuzul de frici
Afli care sunt fricile persoanei respective si ii creezi imprejurari in care apar temerile. Lucru acesta pune persoana intr-o stare de alerta continua iar aceasta stare o va face sa cedeze nervos.

| Woosprit explică (pentru Zaygon):

Nu vreau sa distrug pe nimeni psihic.

| Corina40 a răspuns:

Cum distrugi un im psihic?