Întrebare recomandată | Badoi_Geo_1998 a întrebat:

Cum pot avea un somn mai linistit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Trandafirii a răspuns:

Buna nu cred ca ar fi asta o mare problema, e foarte simplu trebuie sa iti obosesti ochii citind o carte, uitandu te la televizor sau pe geam, trebuie sa ai programul de culcare de exemplu 11:00 asta e o ora buna din cate stiu eu si trebuie si nu uita sa nu te culci tarsiu, si sa te pui in pat cu 30-60 min. In pat inainte sa te culci si sa fie toate luminile inchise si patul comod

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ady9021 a răspuns:

Afland si rezolvand cauza pentru care nu il ai deja linistit.

| neutrino a răspuns:

Te culci si te gandeste la iubita pe care vrei sa o ai.

| SkyPilot a răspuns:

Cand te asezi in pat, iti golesti mintea de orice gand al zilei trecute sau urmatoare. Te concentrezi asupra relaxarii muschilor. Vei dormi mai adanc.

| Andeuta a răspuns:

Te rogi, bei un ceai, citesti o carte.

| Irinelp a răspuns:

Bea un vrai de tei cu cateva minute inainte de culcare si dai drumu la muzica pe telefon cu castile in urechi dar sa nu fie volumul prea tare.

| DarkRevenge a răspuns:

Poti sa asculti muzica, sau sa bei o cana de lapte fierbinte sau ceai inainte de culcare.

| Anonim340 a răspuns:

Pai, eu adorm câteodată ascultând muzica si gândindu-ma. Dar cel mai bine e sa nu umbli pe tableta sau telefon sau calculator înainte de culcare. Si sa iti zici rugăciunea, asta e important. Dupa, eu încep sa ma gândesc... gândește-te la persoana pe care o iubești, la persoana aia care te face sa razi, te face sa Zâmbești si iti da cele mai mari emoții cand treci pe lângă ea. Eu asa fac, adorm cu gândul la el si imi e mai bine. Cu toate ca nu suntem împreuna, sa stii ca suntem prieteni buni. Deci gandeste-te la persoana aceea happy somn ușorwinking

| ViperXd a răspuns:

Cand te culci nu te mai gandi la nimic.Crede-ma si eu am avut problema ta, nu puteam dormi. Oricum daca nu o sa reusesti sa dormi vreo 2 zile o sa adormi de odata cum te bagi la culcare...dar asta nu inseamna ca trebuie sa astepti 2 zile ca sa dormi linistit rolling on the floor pur si simplu relaxeaza-te.

| Ghknn a răspuns:

Îți consumi toată energia pe care o ai și gata.

| ItzKimuraTPU a răspuns:

Eu iti recomand sa iei somnifere. Adormi instantaneu. Sa stii ca poti chiar sa te joci pe tableta apoi inchizi ochii si gata.

| mihnea759 a răspuns:

Te intinzi in pat icerci sa te relaxezi gandeste-te la ce iti doresti si vei adormi fara sa stii. Vise placute!

| luciancostan a răspuns:

Asculti muzica usoarawinking

| Mariels1306 a răspuns:

Nu te mai gandesti la nimic uiti de tot

| D3niD3nisa a răspuns:

Pai. ai putea sa bei un ceai inainte de somn si sa te gandesti la ceva linistit ( Curcubeeeee ) smug. Bafta! Fundita? big grin

| Elssa a răspuns:

Citeste ceva care sa te relaxeze, asculta muzica ..gandeste-te la ceva frumos, care te linisteste.

| GreenMonster a răspuns:

Hm..Ai puteam bea un lapte cald inainte de culcare, sa citesti o carte, sau sa asculti muzica, deoarece calmeaza.