| geoalina19 a întrebat:

Cum pot sa ma mentin sanatoasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TotiPentruUnU1 a răspuns:

Mananca fructe si leguma, nu multe grasimi si dulciuri, cate un dus pe zi, iesi des afara sa iei oxigen praspat, aeriseste camera inainte sa dormi, Spalate pe dinti de 2 ori pe zi, Incearca sa nu stai mai mult de 30 min in fata monitorului de la calculator, fa miscare 2-3 ore in fiecare zii, mancare gatita neaparat, cate o supa la pranz, sa fie calda. Multe lichide. Nu sucuri multe. C-am atat. Incearca!

1 răspuns:
| cristinicamititica a răspuns:

Mananca variat, cu multe legume si fructe. fa sport si nu te stresa prea tare. aeriseste-ti camera si fa curat cat de des. odihneste-te si cam asta-i tot!