| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa ma operez in AUSTRIA VIENA de Hernie de disc folosind formularul E112!?
Eu vreau sa fiu operat folosin asigurarea din Romania!
Stie cineva!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti, fiindca herniile de disc, de orice fel, se pot opera foarte bine in Romania. Formularul E112 este pentru tratamente care nu exista sau nu se pot aplica in Romania. In rest, asigurarea de sanatate iti permite decontarea serviciilor medicale din tara, nu din strainatate.

| cristimihailov a răspuns:

Realizezi ca asigurarea din Romania o sa te deconteze cat ar costa operatia daca ar fi facuta in Romania, restul va trebui sa acoperi tu.

| Felys a răspuns:

Daca ar fi asa nu s-ar mai opera nimeni in tara, vrei operatie in strainatate, plateste, nu iti permiti accepti ce ti se ofera