| anonim_4396 a întrebat:

CUM POT SCAPA DE BISTURIU.
AM UN NODUL LA SANUL DREPT.
STIE CINEVA CE SA FAC?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la medicul ginecolog. Nu e neaparat sa te operezi, s-ar putea sa-ti recomande un tratament medicamentos, dar numai dupa cateva investigatii.

| yadora a răspuns:

MAI... e cu dus intors...in primul rand de cand ti-a aparut! fiindca e posibil sa fie ma multe motive; exista si unguente care se aplica pentru ca acesta sa se resoarba dar consulta un medic. Nu te lua dupa altele care se dau mari ca au scapat ieftin cu cine stie ce leacuri...nu e de glumit cu asa ceva ...vezi CAUZA LUI SI DE CE NATURA ESTE!

| mioara a răspuns:

Fa intai biopsia vezi cu e

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cel mai bine este sa consulti un ginecolog.winking El te v-a ajuta cel mai binehappy Multa sanatate!winking

| Beatrice_6624 a răspuns:

Faci o mamografie sau mai intai o ecografie, si urmezi tot ce zic doctori care sunt specialisti cei mai buni, de indicat ar fi sa mergi la dr. Blidaru de la fundeni.

| buburutza a răspuns:

Eu am mers la ginecolog, m-a trimis la chirurgie, mi-am facut un eco mamar si de acolo m-au trimis la endocrinolog.Depinde de natura chistului.Asa ca mergi cat mai urgent la un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
După o mamografie și analize de sânge se poate pune un diagnostic.
Nu este obligatoriu operație, se instituie un tratament medicamentos.
Pa, pa.