| LadyByanka a întrebat:

Cum pot scapa de celulita si de vergeturi? Repede! Funda kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

1. Impachetari cu crema anticelulitica.
Foloseste o crema anticelulitica, maseaza bine si impacheteaza acele zone care prezinta celulita folosind o folie alimentara. Indicat este sa rezisti asa pana la o ora, pentru a transpira din abundenta, iar pentru inca 6 ore de la inlaturarea foliei, sa nu faci dus.

2. Impachetari cu cafea si ulei de masline.
Incalzeste uleiul de masline, amesteca-l cu cafea macinata, aplica pe zonele cu celulita si impacheteaza apoi cu folie alimentara. Din fericire, timpul de actiune este mai scazut, 15-30 de minute, iar dusul cu apa calduta se face imadiat dupa. Aceste impachetari pentru celulita ajuta si la la accelerarea metabolismului, tonifiaza corpul, asistandu-l in procesul de ardere a grasimilor si de eliminare a apei din tesuturi.

3. Impachetari cu unt de cacao sau unt de shea.
Foloseste unt de cacao sau unt de shea nerafinate, maseaza zonele problematice, impacheteaza-le cu folie alimentara si lasa sa actioneze cat mai mult. La final este indicat sa nu faci dus 6-8 ore pentru a permite substantelor active sa actioneze.
Baftă)

| LadyByanka explică (pentru Bpr_Vlas_1997):

Multumesc foarte mult kiss

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti scapa. Din cauza ca corpul se ingrasa si slabeste mereu, facand astea doua se formeaza celulita. Au incercat multe femei cu diferite creme si tratamente, nu merge.Pentru a evita celulita, trebuie sa mentii greutatea, sa nu o lasi sa urce si sa coboare mereu. Mai asteapta raspunsuri poate cineva iti da vreo solutie, dar celulita se mascheaza doar.