| RoxAnana a întrebat:

Cum pot scapa de cosurile si punctele negre de pe nas si obraji? adica am porii cei mai dilatati si pur si simplu parca nu se mai inchidstraight face. pentru puncte negre am folosit chestia aia cu malai si apa pentru cosuri felii de rosie.si pentru pori dilatati ce as putea sa folosesc (ceva de facut acasa de preferabil)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Lady.Love a răspuns:

Poti incearca sa folosesti ceai de musetel mai concentrat cu care clatesti tenul seara de seara. Incearca sa elimini partial sarea si condimentele. Bea multe lichide (evita sucurile chimice: cola, etc.)!
Sper ca te-am putut ajuta!

| SwAn a răspuns:

Spalate de doua ori pe fata seara(neaparat) si daca poti si dimineata cu sapun... dupa 3-4 saptamani ar trebui sa dispara macar o parte din cosuri dar pentru punctele negre poti si folosi un gel special...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stoarce-le...

| Cosmin_TrafiFunky_1997 a răspuns:

Exista o crema de puncte negre