| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de raceala ieftin si rapid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Rapid nu prea ai cum, ieftin, cu ceaiuri indulcite cu miere de albine + zeama de lamaie, paracetamol, bai cu apa fierbinte in care pui o mana de sare...

regis
| regis a răspuns:

Cel mai ieftin cu aspirina saracului... Cu rapiditatea e mai greu. Se spune ca trece cu tratament in 7 zile si fara tratament intr-o saptamana.

| sese a răspuns:

Coldrex lemon e verificat pe propria piele- 3 zile max(daca e raceala). merge si aia a saracului dar ar putea fi prea scumpa la o adica.

| selef a răspuns:

Da-o la alti.

| nycole a răspuns:

Frectie cu carmol seara, inainte de culacre. O sa transpiri si o sa iasa raceala.
Baie la picioare in lighean cu apa fiebinte cu un pumn de sare mare(nu fina)
Paracetamol sinus, aspirina-nu sunt scumpe si poti sa cumperi la bucata.
Amestec din zeama de lamaie -2 lingurite cu 1 lingurita miere de albine. Se amesteca bine si se inghite. E buna la gust.
Multa sanatate happy

| bibitza a răspuns:

Depinde...eu sunt racita de o luna...am luat 4 tratamente si degeaba crying...am facut 22 de injectii si degeaba...asa ca. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste tinctura de Equinacea, 25 picaturi x3 pe zi si vitamina c naturala(sucuri de mandarine si portocale)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trimite-o la "din dragoste"winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu usturoi si ceai cu lamaie, sau cu tzuica de prune sau ceva bautura tare

| AllenTJ a răspuns:

Prea penala intrebarea laughing, aruncate de la balcon laughing trebuie sa rad scuze laughing