| Fuck Googăl. Ask me! a întrebat:

Cum pot slabi cat mai repede. Va rog raspunsuri multeee. Dar ce ati incercat voi nu din auzite. sad Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| dichi a răspuns:

Din ce am incercat, si am incercat multe diete fiind nutritionist, iti recomand doua lucruri pentru a slabit foarte rapid si foarte usor:

1. Cura de Detoxifiere Organismului rapid - www.total-cleanse-colon.com
2. Dieta Montignac http://www.cura-de-slabire.net/dieta-montignac-de-slabire-rapida/

| Slavic a răspuns:

Cum pot slăbi uşor şi repede?
Vrei să slăbeşti şi toate dietele au dat greş? Iată cum poţi slăbi repede. Ultimele noutăţi în materie de pierdut kilograme!
Mancati diferit ca sa slabiti
Cea mai buna metoda de a slabi nu este sa mananci mai putin ci sa mananci diferit, este sfatul si indemnul pe care Michel Montignac, celebrul nutritionist francez. Savantul dezvaluie care sunt cele mai grave greseli pe care adultii si copiii le fac in materie de alimentatie. "Mananca prea multa mancare cu un index glicemic ridicat: faina, zahar, cartofi, cereale rafinate, prajituri din comert, produse lactate si derivatele lor, sucuri carbogazoase", a declarat Michel Montignac, in exclusviziare.com

Sfaturi pentru a slabi
1. Cantareste-te in mod regulat 2. Tine chips-uri in casa 3. Nu cumpara haine largi 4. Nu comanda sosul atunci cand iesi in oras 5. Mananca numai gratar 6. Mananca picant 7. Du-te la culcare cu foame 8. Bea multa apa 9. Bea...femei-moderne.ro

Capsula-saună, ultima inovaţie în tratamentul de slăbit
Un nou aparat care vă ajută să pierdeţi din kilogramele nedorite şi, în plus, detoxifică organismul, înlăturând stresul, este disponibil la un salon de spa din Capitală. „Capsulele spa sunt binecunoscute pentru efectele benefice asupra organismului.gandul.info

Primul medicament pentru slabit aprobat de UE, si in Romania
Primul medicament aprobat in Uniunea Europeana pentru pierderea in greutate a fost lansat, marti, si in Romania. El este destinat sa ajute la slabirea cu 50% mai mult decat daca tii o simpla dieta, iar la fiecare doua kilograme date jos, pastilele pentru slabit te ajuta sa mai dai jos unul. "Produsul actioneaza la nivelul tubului digestiv, atasandu-se de unele dintre enzimele care descompun grasimile. Astfel, se blocheaza digestia si absorbtia a aproximativ 25-30% dintre grasimile pe careziare.com

| Miha a răspuns:

Poti incerca o dieta cu mancare d bebelusi sau dieta vedetelor dukan http://www.healthy.ro/......Dukan.html
dar daca vrei sa slabesti repede trebuie sa faci si mult sport;)
app ai grija la dieta cu mancare d bebelusi aceasta dieta trebuie tinuta foarte mult timp deoarece dupa abandonarea dietei te vei ingrasa si mai repede (din cate am auzit)
succes;)

| Nebuneală a răspuns:

Poti sa te duci la salawinking! Am auzit ca dai kg bune jos intr-o luna si poti tine un regim si nu mai manca ciocolata deloc

| ardillabicolor a răspuns:

Si exercitiile Pilates sunt bune si usurele. Le poti descarca de pe net happy

| loverock a răspuns:

Cu pastile si ceai ZEIN.

| BS_5938 a răspuns:

Hei! Citeşte răspunsul acesta încet şi bagă la cap!

Curele de slăbit nu funcţionează, okey? Îmi pari destul de tânără şi la această vârstă poate nu vrei să crezi asta, dar te voi ajuta să slăbeşti mult mai uşor decât prin metode stupide şi irositoare de timp

În primul rând, ştiu că vrei să mai şi creşti. Dacă te apuci de cure celebre sau cu mâncare de bebeluşi, poţi să-ţi iei adio de la sănătate

Deci, uite nişte paşi utili către o siluetă armonioasă :
1. Fă sport! Fii cât mai activă pe timpul zilei, fă orice sport găseşti şi îţi place. Mai puţin calculator şi TV, mai multă mişcare în aer liber!
2. Odihneşte-te mult! Ai nevoie de MINIMUM ( adică cel puţin ) 8 ore de somn pe noapte, dar ideal ar fi 10 ore în timpul şcolii, şi cât mai multe ore de somn în weekend şi în vacanţă. Somnul te ajută să creşti ( foarte mult ) şi îţi dă energie pentru mişcare, iar pofta de mâncare va fi una mai echilibrată
3. Mănâncă, nu ţine cură! Nu pot să accentuez destul cât de important este să mâncăm şi nu să urmăm noile tendinţe în mâncare. Mode cu dietele a devenit o afacere de miliarde şi din ce în ce mai mulţi tineri, dar şi adulţi, sunt prosiţi de mass-media şi de reviste, cum că ar fi bine să mâncăm numai un anumit tip de mâncare sau că nu ar trebui să ne atingem niciodată de pâine şi alte prostii
Cred că deja ştiai că sportul fără mâncare nu are rost, nu vei creşte mai mult dacă nu mănânci normal şi nu te odihneşti suficient. Musculatura va avea de suferit, evident
4. Mănâncă lucruri bune : carne, lapte, ouă, brânză, legume, fructe, supă, paste şi nu te mai gânde la calorii sau la grăsimi!
Ţinând cură nu vei atinge toate ţelurile pe care le ai, ca de exemplu creşterea în înălţime
Uită de dieta bebeluşi, uită de dieta pe bază de salată, uită de Atkins şi de toate celelalte
Suntem oameni, nu cobai pentru diete! Deşi asta depinde de fiecare dintre noi, că omul tinde să devină foarte naiv când vine vorba de diete

Făcând sport, dormind şi măncând atunci când îţi este foame, vei dobândi o un corp armonios şi o înălţime de invidiat
Dacă însă alegi capcanele trendurilor, curele fără rost, ciugulitul în loc de mâncat şi alte obiceiuri nesănătoase, atunci când te vei uita în oglindă sau când te vei simţi rău de foame sau de organismul dat peste cap de către tine, atunci să ştii, că a fost alegerea ta